Start >> Gmina Biały Dunajec >> Placówki Szkolne

Konkurs Plastyczny - Zabytki Architektury Zakopanego i Podhala - "KAPLICZKI" SZLAK ARCHITEKTURY WOJCIECHA KUŁACHA WAWRZYŃCOKA

Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" w Zakopanem, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami oddz. podhalański im. St. Witkiewicza, Szkoła Podstawowa im. W. Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu i Gmina Biały Dunajec serdecznie zapraszają do udziału w Konkursie Plastycznym - Zabytki Architektury Zakopanego i Podhala - "KAPLICZKI" SZLAK ARCHITEKTURY WOJCIECHA KUŁACHA WAWRZYŃCOKA. Prace należy nadsyłać do 27 marca 2017 r. Tematyka prac powinna być związana z twórczością Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka, wybitnego XIX-wiecznego artysty rzeźbiarza (samouka) pochodzącego z Gliczarowa Dolnego, autora wielu ołtarzy, rzeźb, kapliczek w stylu gotyckim i barokowym rozsianych po całym Podhalu. Szczegóły konkursu w regulaminie.

Akcja charytatywna dla Renaty Bafii - fotorelacja

Przedstawiamy wybór fotografii z akcji charytatywnej "Pomoc dla Renaty Bafii", która odbyła się w dniu 23 października w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gliczarowie Dolnym. Więcej o akcji w poniższym artykule

Pomoc dla Renaty Bafii - relacja z akcji charytatywnej

Renata Bafia, mieszkanka Gliczarowa Dolnego, w sierpniu bieżącego roku uległa ciężkiemu wypadkowi. W wyniku czego odniosła szereg poważnych obrażeń. Ponad miesiąc leżała w śpiączce, a gdy się wybudziła okazało się, że potrzebuje stałej opieki medycznej i rehabilitacji w specjalistycznej klinice. Miesięczny koszt leczenia wynosi 25000 złotych. Grono pedagogiczne, Rada Rodziców i cała społeczność Gliczarowa Dolnego postanowili wspomóc Renatkę i 23 października 2016 roku zorganizowali akcję charytatywną „Pomoc dla Renaty Bafii”.

Sprawa ta została nagłośniona w lokalnych mediach w Tygodniku Podhalańskim i Radiu Alex.

Wszyscy aktywnie włączali się w przygotowania. Kobiety piekły ciasta, tworzyły piękne ozdoby bożonarodzeniowe na kiermasz, planowały loterię fantową. Nad wszystkim czuwała przewodnicząca Rady Rodziców pani Renata Palider.

Białodunajecki Piknik Rodzinny - fotorelacja

12 czerwca w Białym Dunajcu odbył się I Gminny Piknik Rodzinny. Impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem. Sprzyjająca aura, bogaty program artystyczny i wiele ciekawych atrakcji przygotowanych dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców przyciągnęły tłumy na plac obok Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1. Organizatorzy pragną gorąco podziękować wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli organizację pikniku, a byli to: Urząd Gminy Biały Dunajec, OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA - Biały Dunajec, TOPR, STRAŻ GRANICZNA, Powiatowa Komenda Policji, FHU GIL - Krystyna i Stanisław Gilowie - Biały Dunajec, AUTO-SERWIS PAPIEŻ - Biały Dunajec, TATRA GROUP Michał Łazarczyk - Zakopane, BIELA - Stare Bystre, PCD SALAMI - Nowy Targ, "RYBKA"- Grzegorz Wypych, HI FITNESS - Nowy Targ,  TARTAK Piszczór - Biały Dunajec, Kwiaciarnia Wrzosik - Biały Dunajec, Sklep "GROSZEK"- Biały Dunajec, "LEŚNY DWOREK" Pawlikowscy - Biały Dunajec, Sklep KUŁACH - Biały Dunajec, GORĄCY POTOK - Szaflary, TERMY - Szaflary, TERMY - Chochołów, PAKFOL - Nowy Targ, Sklep "OLIWIA" Kwiatkowski - Biały Dunajec, Karczma po Zbóju - Zakopane, Podhalański Bank Spółdzielczy o/ Biały Dunajec, ASTEX - Biały Dunajec/Szaflary, Sklep u Zosi, Irena Sieczka - Biały Dunajec, Sklep u Borowego Łukasz Molanda - Biały Dunajec, "HAFCIK" Maria Świder - Poronin, "ATELIER" Maria Fedro - Poronin, Studio Urody Inspiracja - Poronin, BERDAX - Poronin, Małpi Gaj - Nowy Targ, Katarzyna Bieniek - Biały Dunajec. Przedstawiamy obszerną fotorelację.

Wrzesień 2018
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie